Megérdemled.....

... hogy jobban élj, hogy valóra váljanak álmaid, hogy elérd a kitűzött céljaidat. Célom az, hogy mindenkinek segítsek, aki mindezt elszeretné érni! Gyakorlati tanácsok, hogy elérd a céljaid!

CÉLJAINK ELÉRÉSE TERVEKKEL

" Mindenki tudja,hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja." Albert Einstein

tervezésHatározd meg céljaid, készíts rá tervet, majd a terv végrehajtásával légy sikeres, érd el céljaid. A cél tervezése az egyszerű magánemberektől a profi vállakozókig, mindenki számára azonnal használható megoldásokat ad céljaik eléréséhez. A cél tervezése hasznos tanácsokat ad az idő tervezéshez, ütemterv elkészítéséhez és a céljaink megvalósításához.

A tervezés olyan tevékenység, amelynek célja a jövőben elérendő célok, a célok elérését szolgáló eszközök, pénzforrások és közvetítő mechanizmusok meghatározása.

Mindennap tervezünk, a mindennapi életünk is tervek sokaságából tevődik össze. Reggel felkelünk , amit már előző nap megterveztünk, dolgozni megyünk, ahol szintén saját illetve főnökeink tervei alapján tevékenykedünk, délután vagy este viszont családi életünket éljük, amelyet szintén akaratlanul is megtervezünk. Tervezzük a hétvégeket, tervezzük, hogy milyen szakmát tanuljunk , tervezzük, hogy családot alapítunk, hány gyermekünk lesz, hol fogunk lakni, hol és hogyan fogunk pénzt keresni ezen tervek megvalósításához…és így forog a világ kereke.

A tervezés tehát a kínálkozó lehetőségekre keresi a választ, miközben figyelembe veszi a tágabb értelembe vett környezet azon hatásait, amelyekhez céljaink elérése céljából alkalmazkodnunk kell.

Környezetünket, amelyben tevékenykedünk, állandó változások jellemzik, és ezen változások alapján kell meghozni döntésünket, mert ezen múlik céljaink megvalósításának sikere. A tervezésre nem léteznek tökéletes sablonok, a tervezési rendszer is állandóan változik, mert az egész függ a környezet változásaitól. A tervezés minden tudatos cselekvés része, tudatos gondolkodás, célok alkotása.

A jól használt terv a vezető számára olyan alapvető eszköz, amellyel rá tudja venni a szervezet tagjait arra, hogy napi munkájukat tudatosan, a távlati célok megvalósítása érdekében végezzék. Ehhez fontos, hogy a tervezés folyamatában a szervezet minél több tagja részt vegyen. A tervezés során fejlődnek a tagok közötti kapcsolatok, összecsiszolódnak az ötletek, a tevékenységek kigondolása pedig egyben a megvalósítás előgyakorlata is. A terv az az eszköz, amely mind az egyént, mind a szervezetet hozzásegíti ahhoz, hogy adottságainak és lehetőségeinek ismeretében teljesíthető jövőképet és célokat fogalmazzon meg, és tevékenységei által egyre közelebb kerüljön kitűzött céljaihoz. A jó terv segít abban, hogy figyelmünket a lényeges dolgokra összpontosítsuk, és belátható időn belül mérhető eredményeket érjünk el. Megalkotása nehéz, időigényes és aprólékos munka. A befektetett energia azonban megtérül a terv megvalósításakor.

Első lépésként elemeznünk kell a jelenlegi állapotot. 

Minden  terv annyira lesz jó, amennyire jók a tervezés alapjául szolgáló információk.

Az „okos” terv

A vezető eszköztárában a terv a hatalom gyakorlásának, vagyis az emberek befolyásolásának lényeges eszköze, hiszen a szervezet valamennyi tagjának tevékenységét meghatározza.

A jó tervet az angol nyelvű szakirodalom „okos” (angolul: SMART) tervnek hívja. Az ilyen terv jellemzői az angol betűszó feloldásával magyarázhatók. Eszerint az okos terv:

 

Specifikus,
Mérhető,
Attraktív (vonzó),
Reális,
Tervezett időtartamra szól.

Okos célokat határozhatunk meg hosszabb és középtávra is, de minél rövidebb időtávra tervezünk, annál egyszerűbb az ilyen célok kitűzése.

A terv és megvalósításának értékelése

Akár a terv részeként, akár külön dokumentumban, de a szervezeti innováció, fejlesztés megvalósulásáról, eredményeiről folyamatosan információt kell gyűjtenünk annak érdekében, hogy tudatában legyünk a célok, a terv és a megvalósulás közötti kapcsolatnak.

A terveit konkrétan írjuk le! Rövid, közép és hosszútávu terveinket is.

A terveit csak rendszeres és folyamatos munkával leszünk képesek megvalósítani.

Rendszeresen vizsgáljuk meg a tervek megvalósulását! Értékeljünk, korrigáljunk és fejlesszük terveinket!

Az időmenedzselés alapjai – az élet tudatosítása és az önismeret – Hogyan élhetjük egyre tudatosabban az életet? Miért, mikor, miben és hogyan legyek tudatosabb? A tudatosság korlátai

Siker = célok + tervezés. A tervezés periódusai. A napi, heti, havi, éves időtényezők beosztása. Fókuszban a kulcsfontosságú eredményeket hozó területek.

Személyes hatékonyság. Melyek a hatékony pontjaim és hol pocsékolom el az időt?



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 15
Tegnapi: 15
Heti: 72
Havi: 644
Össz.: 230 404

Látogatottság növelés
Oldal: Tervezd meg a céljaid elérését
Megérdemled..... - © 2008 - 2024 - megerdemled.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »